PZP online pre každé vozidlo

Premyslite si, kde si uzatvoríte PZP onlinePrečo si uzatvoriť PZP online? Poistiť si motorové vozidlá, ale aj niektoré nemotorové, je zákonná povinnosť. To znamená, že ju musí rešpektovať bez výnimky každý, kto takýto typ vozidla vlastní. Nezáleží pri tom na tom, ako často ho využívate, či je staré alebo nové. Zabezpečiť sa musí každý a jeden prostriedok, ktorý vstupuje do cestnej premávky a ktorý by svojou prevádzkou mohol spôsobiť materiálnu alebo zdravotnú ujmu. V prípade, ak vlastníte viac takýchto vozidiel, poistiť musíte všetky. PZP sa totiž neuzatvára len na meno, ale aj na konkrétny typ prostriedku.

Z vyššie uvedeného teda vyplýva, že poisťujú sa nielen osobné autá, ale poisťujú sa aj iné druhy vozidiel:

Rovnako aj:

  • motorky,
  • pre ťahač návesov alebo prívesov,
  • či vozíky.
  • Podrobný zoznam povinne poistiteľných strojov nájdete aj na stránkach poisťovní, prípadne vás o tom oboznámi predávajúci. Najjednoduchšie a najrýchlejšie si môžete PZP uzatvoriť online, a to pomocou kalkulačky, ktorá vám urobí bezplatné porovnanie poistných ponúk.

Bezplatné a rýchle porovnanie PZP online vďaka internetu

Či už plánujete poistiť jedno alebo viac vozidiel, tak vedzte nasledovné. Najlacnejšie povinné zmluvné poistenie on-line má linkovaná stránka. Ponúka výhodné ponuky všetkých poisťovní na Slovensku. Veľmi jednoduchý výpočet ceny poistenia cez kalkulačku. Môžete zabudnúť na otváracie hodiny jednotlivých pobočiek (nájdete ich aj na Zozname), ktoré aj tak nespĺňajú vaše časový harmonogram. Väčšina z nás totižto končí v práci tak, ako končia svoju pracovnú dobu jednotliví poisťovatelia. Preto zdôrazňujeme možnosť online poistenia, ktoré môžete uzatvoriť v pohodlí domova, v akejkoľvek dennej či nočnej hodine. Samozrejme, nemusí ísť len o miesto vášho bydliska. Pretože porovnanie a uzatvorenie poistnej zmluvy môže prebehnúť z hocikadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet. Pokojne aj z lesa…

Veľkou výhodou je aj to, že vďaka vyššie uvedenej online kalkulačke si môžete urobiť porovnanie PZP online nielen z dvoch poisťovní, ale hneď z niekoľkých. Taktiež tam nájdete aktuality zo sveta poistenia. Čím viac ponúk z jednotlivých poisťovní porovnanie obsahuje, tým je objektívnejšie. Takže ak vám stačí najlacnejšie zabezpečenie, s kalkulačkou ho určite nájdete. Potrebujete si na to rezervovať len zopár minút, aby ste vypísali potrebné technické parametre poisťovaného dopravného prostriedku. Najrýchlejšie bude, ak si na pomoc zoberiete technický preukaz a v prípade niektorých motorových vozidiel sa požaduje aj počet najazdených kilometrov.

Aké typy PZP kalkulačiek existujú?

Existuje aj taký typ PZP kalkulačky online, ktorá vám ušetrí ešte viac času. Jednoducho do nej zadáte EČV a väčšina technických údajov sa vyplní automaticky. Ak vo formulári niečo chýba, dopíšete to a formulár odošlete. Do pár sekúnd si už môžete vaše poistné možnosti študovať. Cele PZP online je nezáväzné a skutočne bezplatné. Takže nemáte povinnosť o niektorú ponuku požiadať. Môžete sa ku nej skôr či neskôr vrátiť.

Uzatvorenie PZP z online porovnania

Ak ste sa ku kalkulačke vrátili neskôr, alebo ste nemali nad čím uvažovať a svoju „vyvolenú“ ponuku ste si už vybrali, postupujte nasledovne. Na vybranú poistnú ponuku kliknite. Aby sa žiadosť odoslala, je potrebné vypísať vaše osobné údaje, rovnako aj adresu. Ako všetko vypíšete žiadosť o PZP online odošlite. Na uvedený mail vám poisťovňa zašle behom pár minút návrh poistnej zmluvy, sumu a údaje na zaplatenie faktúry a rovnako aj dočasnú zelenú kartu. AK sa platnosť vášho poistenia na danom dopravnom prostriedku skončila, tieto dočasné doklady si nezabudnite vytlačiť. Počas ich doby platnosti plne nahradzujú originál. Platia však len 30 dní, preto do tejto doby uhraďte faktúru.

Najlepšie urobíte, ak to urobíte čím skôr, pretože sa stáva, že pošta sa môže niekde zabudnúť a originál doklady sa k vám nedostanú do niekoľkých dní, ale až o niekoľko týždňov. Preto je lepšie myslieť dopredu a počítať s hocičím, aby ste sa bez platných PZP dokladov nemuseli vyhýbať jazde vozidlom. A propos, jazdu načierno, teda bez poistenia vám neodporúčame, pretože sa vám to môže vypomstiť vysokou pokutou.

Ak by ste s nepoisteným prostriedkom poškodili niekoho majetok alebo osoby, všetky škody hradíte z vlastného vrecka. Naopak, za poistené motorové či nemotorové vozidlo preberá čiastočnú zodpovednosť poisťovňa. Čiastočnú hovoríme preto, lebo aj napriek PZP sa poistený musí v istom percentuálnom zastúpení podieľať na odškodnení poškodeného. Aj výška tohto spolufinancovania ovplyvňuje cenu poistenia. Väčšinou platí, že čím lacnejšie je PZP, resp. ak je najlacnejšie, tak miera spolufinancovania poškodených je vyššia, ako keby ste si zvolili drahšiu poistnú možnosť. Detaily poistnej zmluvy vám preto radíme preštudovať si ešte predtým, ako ju podpíšete resp. o ňu požiadate. Porovnanie je v tomto skutočne výhodné, nakoľko máte skoro všetky ponuky na jednej kope a tak si môžete vybrať takú, ktorá vám najviac vyhovuje. Nielen cenovo, ale aj poistným krytím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *